Διδασκαλίες από τη Γιατζούρ Βέντα
Η εσωτερική φιλοσοφία των Ουπανισάντ: Ινδικά κείμενα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 34,20 € |
| Τιμή Πώλησης | 38,00 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Η εσωτερική φιλοσοφία των Ουπανισάντ: Ινδικά κείμενα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2751 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2005 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2005 |
| Σελιδες Βιβλίου | 556 σελ. |
| ISBN | 978-960-430-257-4 |
Οι Ουπανισάντ άσκησαν μια μοναδική γοητεία στους μελετητές στο πέρασμα των αιώνων και έχουν κερδίσει το θαυμασμό πολλών και διαφορετικών ατόμων Ανατολής και Δύσης. ΄Εχει ειπωθεί ότι μας παρέχουν έναν πλήρη χάρτη της αόρατης Πραγματικότητας, ότι μας προσφέρουν το πιο άμεσο, οικείο και πειστικό κλειδί για τα μυστικά της ανθρώπινης ύπαρξης, ενώ σύμφωνα με τα λόγια του διάσημου ανατολιστή Πολ Ντόισσεν, "εκφράζουν φιλοσοφικές ιδέες αξεπέραστες στην Ινδία ή ίσως και στο Δυτικό κόσμο" και τέλος ασχολούνται με όλα τα θεμελιώδη προβλήματα της φιλοσοφίας. Στο έργο αυτό παρουσιάζουμε όλες τις Ουπανισάντ της Γιατζούρ Βέντα, που θεωρούνται ως οι πιο βαθυστόχαστες και αποκαλυπτικές από τις 108 Ουπανισάντ που διασώζονται ως τις μέρες μας. Σε αυτές παρουσιάζονται όλα τα θέματα που σχετίζονται με την αυτογνωσία, τη σπουδαιότητα του αληθινού δασκάλου, τη γιόγκα και την αυτοπραγμάτωση. ΄Ετσι το βιβλίο αυτό πιστεύουμε ότι θα αποτελέσει αναμφίβολα ένα απαραίτητο εγχειρίδιο για κάθε σοβαρό μελετητή και αναζητητή.
| Υπότιτλος | Η εσωτερική φιλοσοφία των Ουπανισάντ: Ινδικά κείμενα |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.ME.01.2751 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2005 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ14 |
| Ετος Εκδοσης | 2005 |
| Σελιδες Βιβλίου | 556 σελ. |
| ISBN | 978-960-430-257-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Αιγαίο βουνόΚωδικός προϊόντος: 310682Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Τα Διονυσιακά ΜυστήριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Η πύλη των μεγάλων αποκαλύψεωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,00 € Τιμή Πώλησης 20,00 € -
Νυχτοπεταλούδα & η φλόγαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 27,00 € Τιμή Πώλησης 30,00 € -
Έργα και ημέραιΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,70 € Τιμή Πώλησης 23,00 € -
Η φιλοσοφία της ελευθερίαςΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 20,00 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
ΗράκλειτοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,10 € Τιμή Πώλησης 9,00 € -
Μέσα στο ιερό της ψυχήςΚωδικός προϊόντος: 81011Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΤιμή psarasbooks 7,65 € Τιμή Πώλησης 7,65 € -
Η επί του όρους ομιλίαΤιμή psarasbooks 9,50 € Τιμή Πώλησης 9,50 € -
Τάο Τε ΤζινγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Τα δεκατρία κεφάλαια για το Τάι Τζι Τσουάν του Μάστερ ΤζενγκΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,99 € Τιμή Πώλησης 14,43 € -
Κάρμα - ΜετενσάρκωσηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,40 € Τιμή Πώλησης 16,00 € -
Η έκτη αίσθησηΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,20 € Τιμή Πώλησης 18,00 € -
Στον ναό της καρδιάςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,80 € Τιμή Πώλησης 22,00 € -
Η δύναμη της σκέψηςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Εσωτερική αστρολογίαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
Κελτικές ρούνεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,52 € Τιμή Πώλησης 17,25 € -
Αρχαία ελληνικά μυστήριαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Περί πλανών και αληθείαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,50 € Τιμή Πώλησης 25,00 € -
Αιγυπτιακή βίβλος των νεκρών - πλήρες κείμενοΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 29,70 € Τιμή Πώλησης 33,00 € -
ΚαμπαλάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΑλχημείαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,40 € Τιμή Πώλησης 26,00 € -
ΜυστικισμόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 37,80 € Τιμή Πώλησης 42,00 €
