Αθηνά
Εισαγωγή στις κλασικές σπουδές
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 15,26 € |
| Τιμή Πώλησης | 16,96 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Εισαγωγή στις κλασικές σπουδές |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.0592 |
| Θεματική ταξινόμηση | Πρόλογος: Γεώργιος Π. Οικονόμος. |
| Κατηγορίες | 9789603826842 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2006 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 18χ12 |
| Ετος Εκδοσης | 2006 |
| Σελιδες Βιβλίου | 460 σελ. |
| Συγγραφεις | Reinach, Salomon |
| ISBN | 978-960-382-684-2 |
Το βιβλίο το οποίο ο μεταφραστής παραδίδει στην ελληνική εκπαίδευση είναι καρπός της συνεργασίας ενός πεπειραμένου Άγγλου εκπαιδευτικού και ενός κορυφαίου Γάλλου φιλολόγου με την ευρύτατη σημασία της λέξης.
Το πρωτότυπο σύγγραμμα απευθύνεται προς τους μαθητές της μέσης γαλλικής εκπαίδευσης και εν είδει μικρής εγκυκλοπαίδειας σκοπό έχει να τους βοηθήσει στην κατανάλωση των πραγματικών λεπτομερειών των διδασκομένων στη μέση εκπαίδευση Ελλήνων και Λατίνων συγγραφέων.
Τη χρησιμότητα του βιβλίου καταδεικνύουν οι επτά εκδόσεις του, και την ενημερότητα του περιεχομένου του το αδιάλειπτο ενδιαφέρον του κ. Salomon Reinach, που επιθεωρεί κάθε νέα έκδοση.
Η προσθήκη τέτοιου βοηθητικού μέσου στην ελληνική βιβλιογραφία είναι αναμφισβήτητα ευεργετική για το διδασκόμενο και το διδάσκον στη μέση εκπαίδευση προσωπικό, και θα συντελέσει οπωσδήποτε στην αγάπη προς τους κλασικούς συγγραφείς και στην αύξηση της ωφέλειάς τους. [...]
(από τον πρόλογο του βιβλίου)
| Υπότιτλος | Εισαγωγή στις κλασικές σπουδές |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.0592 |
| Θεματική ταξινόμηση | Πρόλογος: Γεώργιος Π. Οικονόμος. |
| Κατηγορίες | 9789603826842 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 2006 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 18χ12 |
| Ετος Εκδοσης | 2006 |
| Σελιδες Βιβλίου | 460 σελ. |
| Συγγραφεις | Reinach, Salomon |
| ISBN | 978-960-382-684-2 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΙλιάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Η γέννηση της τραγωδίαςΚωδικός προϊόντος: 308636Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,45 € Τιμή Πώλησης 12,72 € -
ΠλάτωνΚωδικός προϊόντος: 98704Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,00 € Τιμή Πώλησης 25,56 € -
Άπαντα 6 Πλωτίνος ΕννεάδεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 30,96 € Τιμή Πώλησης 34,40 € -
Άπαντα 3 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 1 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 20 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Άπαντα 19 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 16 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Άπαντα 15 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 9 ΦίλωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 36 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,97 € Τιμή Πώλησης 23,30 € -
Άπαντα 31 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Άπαντα 23 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 15 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 8 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 7 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Άπαντα 31 ΓαληνόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,99 € Τιμή Πώλησης 21,10 € -
Άπαντα 29 ΓαληνόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 18,99 € Τιμή Πώλησης 21,10 € -
Άπαντα 23 ΓαληνόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 7 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 12 Ανθολογία Ελληνική 12Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 11 Ανθολογία Ελληνική 11Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 €