Αστικά δύστυχα
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 10,49 € |
| Τιμή Πώλησης | 11,66 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3672 |
|---|---|
| Εκδοτες | Θίνες |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 27x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 76 σελ. |
| Συγγραφεις | Γκιούλος, Δημήτρης |
| ISBN | 978-618-82802-9-8 |
Τα «Αστικά δύστυχα»είναι μια συλλογή ποιημάτων.
Έχουν τις ρίζες τους στην επαρχία, στα οικογενειακά-κυριακάτικα τραπέζια και εκτείνονται μέχρι την καρδιά του αστικού ιστού.
Εξετάζουν τις παθογένειες της ελληνικής οικογένειας και τις ανοικτές διαφορές της Ιστορίας. Συνομιλούν με την προσωπική απώλεια και τη συλλογική μελαγχολία, αυτοσαρκάζονται δυνατά, παίζουν με τη γλώσσα (όπως φαίνεται και από τον τίτλο τους άλλωστε). Ενίοτε αναφλέγονται από πόθο, αλλά δεν παύουν ποτέ να κοιτούν προς το μέλλον.
Eίναι ένας καθρέπτης που μέσα του θα αντικρίσετε και τον εαυτό σας.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.LI.01.3672 |
|---|---|
| Εκδοτες | Θίνες |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 27x14 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 76 σελ. |
| Συγγραφεις | Γκιούλος, Δημήτρης |
| ISBN | 978-618-82802-9-8 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Ό,τι αγαπώ είναι δικό σουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η μικρή τσοπάνα ΡέινΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,91 € Τιμή Πώλησης 14,35 € -
Μυστική φυλακήΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 10,80 € Τιμή Πώλησης 12,00 € -
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ
Η κόκκινη βαλίτσα του Ιουλίου – Καλοκαίρι του 1974Τιμή psarasbooks 10,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
ΕπέτειοιΤιμή psarasbooks 10,93 € Τιμή Πώλησης 10,93 € -
Το έπος του ΓκίλγκαμεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,50 € Τιμή Πώλησης 15,00 € -
Αιολική γηΚωδικός προϊόντος: 28565Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 24,19 € Τιμή Πώλησης 26,88 € -
Την ψυχή ψηλά: Πέντε γυναίκες που μου δίδαξαν την αντίσταση στον φασισμό, στον αυταρχισμό και στον σοβινιστή μέσα μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Η ιστορία μιας γάταςΚωδικός προϊόντος: 310260Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 7,20 € Τιμή Πώλησης 8,00 € -
Ανοίγω και μαθαίνω: Φροντίζω την υγεία μουΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,91 € Τιμή Πώλησης 9,90 € -
Το «Κατηγορώ...!»Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 8,91 € Τιμή Πώλησης 9,90 € -
ΓυναίκεςΚωδικός προϊόντος: 309550Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Ο μικρός κακός λύκοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,98 € Τιμή Πώλησης 13,31 € -
Πληγωμένοι θεραπευτέςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι. Η επόμενη γενιάΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 €






