Άπαντα 7 Σέξτος Εμπειρικός
Προς μαθηματικούς, Προς ρήτορας, Προς γεωμέτρας, Προς αριθμητικούς, Προς αστρολόγους, Προς μουσικούς
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 16,92 € |
| Τιμή Πώλησης | 18,80 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Προς μαθηματικούς, Προς ρήτορας, Προς γεωμέτρας, Προς αριθμητικούς, Προς αστρολόγους, Προς μουσικούς |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.3260 |
| Θεματική ταξινόμηση | Εισαγωγή, σχόλια: Φιλολογική Ομάδα Κάκτου. Περιλαμβάνεται το πρωτότυπο κείμενο. |
| Κατηγορίες | 9789603524823 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1998 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 1998 |
| Σελιδες Βιβλίου | 301 σελ. |
| Συγγραφεις | Σέξτος ο Εμπειρικός |
| ISBN | 978-960-352-482-3 |
Προς ρήτορας Αντιρρητικός λόγος για τη ρητορική, μια μάθηση η οποία με τον καιρό προσέλαβε καθεστώς επιστήμης. Προς γεωμέτρας Ο Σέξτος επικρίνει το γεγονός ότι οι γεωμέτρες λαμβάνουν εξ υποθέσεως ως δεδομένες τις αρχές της επιστήμης τους. Προς αριθμητικούς Ο λόγος που αποτελεί κριτήριο αληθείας και μετέχει στη δύναμη του αριθμού. Προς αστρολόγους Ο αντιρρητικός λόγος του Σέξτου εναντίον τη φορά αυτή όχι μιας «μάθησης» αλλά μιας «ψευδοεπιστήμης». Προς μουσικούς Αφού αναφερθεί στις γενικές αντιλήψεις για την αξία της μουσικής, ο Σέξτος διατυπώνει τις αντιρρήσεις σχετικά με τη χρησιμότητα και τη σωφρονιστική δύναμή της, για να καταλήξει στην αμφισβήτηση της αναγκαιότητάς της.
| Υπότιτλος | Προς μαθηματικούς, Προς ρήτορας, Προς γεωμέτρας, Προς αριθμητικούς, Προς αστρολόγους, Προς μουσικούς |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.3260 |
| Θεματική ταξινόμηση | Εισαγωγή, σχόλια: Φιλολογική Ομάδα Κάκτου. Περιλαμβάνεται το πρωτότυπο κείμενο. |
| Κατηγορίες | 9789603524823 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιαν 1998 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 1998 |
| Σελιδες Βιβλίου | 301 σελ. |
| Συγγραφεις | Σέξτος ο Εμπειρικός |
| ISBN | 978-960-352-482-3 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Άπαντα 1 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Πυρρώνειες υποτυπώσεις Α'Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 17,90 € Τιμή Πώλησης 22,38 € -
Άπαντα 6 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 5 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,97 € Τιμή Πώλησης 23,30 € -
Άπαντα 4 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 3 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 2 Σέξτος ΕμπειρικόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Πυρρώνειες υποτυπώσεις Α', Β'Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 25,56 € Τιμή Πώλησης 31,95 € -
ΙλιάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Η γέννηση της τραγωδίαςΚωδικός προϊόντος: 308636Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,45 € Τιμή Πώλησης 12,72 € -
ΠλάτωνΚωδικός προϊόντος: 98704Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,00 € Τιμή Πώλησης 25,56 € -
Άπαντα 6 Πλωτίνος ΕννεάδεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 30,96 € Τιμή Πώλησης 34,40 € -
Άπαντα 3 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 1 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 20 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Άπαντα 19 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 16 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Άπαντα 15 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 9 ΦίλωνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 37 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 22,95 € Τιμή Πώλησης 25,50 € -
Άπαντα 36 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 20,97 € Τιμή Πώλησης 23,30 € -
Άπαντα 31 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Άπαντα 23 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 15 ΠρόκλοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 €