Άπαντα 6 Αππιανός
Ρωμαϊκά Ν: Ρωμαϊκοί εμφύλιοι Α΄ 1-63
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 11,97 € |
| Τιμή Πώλησης | 13,30 € |
Διαθέσιμο
| Υπότιτλος | Ρωμαϊκά Ν: Ρωμαϊκοί εμφύλιοι Α΄ 1-63 |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.4088 |
| Θεματική ταξινόμηση | Εισαγωγή, σχόλια: Φιλολογική Ομάδα Κάκτου. Περιλαμβάνεται το πρωτότυπο κείμενο. |
| Κατηγορίες | 9789603525646 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Οκτ 2007 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 2007 |
| Σελιδες Βιβλίου | 159 σελ. |
| Συγγραφεις | Αππιανός |
| ISBN | 978-960-352-564-6 |
[...] Ο Αππιανός δίνει μιαν αφήγηση γεγονότων μάλλον παρά μιαν εμβάθυνση στο ιστορικό γίγνεσθαι. Αξιόπιστος γενικά, δίνει συχνά τις εκδοχές όλων των εμπλεκόμενων σε ένα γεγονός μερών, παραθέτει διασταυρώσεις των ίδιων συμβάντων από διάφορες πηγές και αποθησαυρίζει πολύ και αξιόλογο υλικό για κρίσιμες ιστορικές περιόδους, ιδίως για τους Εμφυλίους Πολέμους. [...]
Όλο το έργο του διακατέχεται και χαρακτηρίζεται από την ιδεολογική προσήλωσή του στη Ρώμη, από την πίστη και τον θαυμασμό του στο μεγαλείο της. [...]
(από τον πρόλογο του βιβλίου)
| Υπότιτλος | Ρωμαϊκά Ν: Ρωμαϊκοί εμφύλιοι Α΄ 1-63 |
|---|---|
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.4088 |
| Θεματική ταξινόμηση | Εισαγωγή, σχόλια: Φιλολογική Ομάδα Κάκτου. Περιλαμβάνεται το πρωτότυπο κείμενο. |
| Κατηγορίες | 9789603525646 |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Οκτ 2007 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Μαλακό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 21χ13 |
| Ετος Εκδοσης | 2007 |
| Σελιδες Βιβλίου | 159 σελ. |
| Συγγραφεις | Αππιανός |
| ISBN | 978-960-352-564-6 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
Άπαντα 7 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 15 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 14 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,96 € Τιμή Πώλησης 13,29 € -
Άπαντα 13 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 12 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 11 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 10 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 9 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 8 ΑππιανόςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 4 Αππιανός Ρωμαϊκά 4Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Άπαντα 3 Αππιανός Ρωμαϊκά 3Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 2 Αππιανός Ρωμαϊκά 2Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 1 Αππιανός Ρωμαϊκά 1Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 € -
Άπαντα 5 Αππιανός Ρωμαϊκά 5Εκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
ΙλιάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Η γέννηση της τραγωδίαςΚωδικός προϊόντος: 308636Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,45 € Τιμή Πώλησης 12,72 € -
ΠλάτωνΚωδικός προϊόντος: 98704Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,00 € Τιμή Πώλησης 25,56 € -
Άπαντα 6 Πλωτίνος ΕννεάδεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 30,96 € Τιμή Πώλησης 34,40 € -
Άπαντα 3 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 1 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 20 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Άπαντα 19 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 € -
Άπαντα 16 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Άπαντα 15 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,97 € Τιμή Πώλησης 13,30 €