Άπαντα 5 Epictetus Manual on the Art of Living
Εκπτωση -10%
| Τιμή psarasbooks | 12,51 € |
| Τιμή Πώλησης | 13,90 € |
Διαθέσιμο
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2098 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | null |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιουλ 2020 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17x13 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 144 σελ. |
| Συγγραφεις | Επίκτητος |
| ISBN | 978-960-382-002-4 |
Epictetus (c. 55-135 AD), of Hierapolis (Phrygia), was a Stoic philosopher. In his "Manual on the Art of Living" gives explicit advice on how to live. The "Manual" is a collection of principles that together provide a philosophy for everyday life. The basis of philosophy is self-knowledge. The integrity, the self-management and the personal freedom are the main points that Epictetus focuses on. Epictetus was born into slavery, but he remained free, he lived in poverty, but he remained happy. By putting into practice all his wise instructions, man can conquer virtue and become happy.
| Παραγόμενος Κωδικός | BO.HI.01.2098 |
|---|---|
| Θεματική ταξινόμηση | null |
| Ημερομηνία Εκδοσης | 1 Ιουλ 2020 |
| Εκδοτες | Εκδόσεις Κάκτος |
| Εξωφυλλο | Σκληρό εξώφυλλο |
| Διαστασεις Βιβλίου | 17x13 |
| Ετος Εκδοσης | 2020 |
| Σελιδες Βιβλίου | 144 σελ. |
| Συγγραφεις | Επίκτητος |
| ISBN | 978-960-382-002-4 |
Write Your Own Review
Σχετικά προιόντα
-
ΕγχειρίδιονΕκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 4,92 € Τιμή Πώλησης 6,15 € -
ΕγχειρίδιονΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 7,20 € Τιμή Πώλησης 8,00 € -
ΕγχειρίδιονΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 9,00 € Τιμή Πώλησης 10,00 € -
Η τέχνη του ζηνΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,70 € Τιμή Πώλησης 13,00 € -
Διατριβή Δ'. Εγχειρίδιον. Αποσπάσματα.Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Διατριβή Γ'Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Διατριβή Β'Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Διατριβή Α'Εκπτωση -20%Τιμή psarasbooks 15,34 € Τιμή Πώλησης 19,17 € -
Επίκτητος: Διατριβαί. ΕγχειρίδιονΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 24,80 € Τιμή Πώλησης 27,56 € -
Άπαντα 4 ΕπίκτητοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 14,94 € Τιμή Πώλησης 16,60 € -
Άπαντα 3 ΕπίκτητοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,93 € Τιμή Πώλησης 17,70 € -
Άπαντα 5 ΕπίκτητοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 12,96 € Τιμή Πώλησης 14,40 € -
Άπαντα 2 ΕπίκτητοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,93 € Τιμή Πώλησης 17,70 € -
Άπαντα 1 ΕπίκτητοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 15,93 € Τιμή Πώλησης 17,70 € -
ΕΠΙΚΤΗΤΟΣ: ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟΝΕκπτωση -15%Τιμή psarasbooks 18,92 € Τιμή Πώλησης 22,26 € -
ΔιατριβαίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 31,48 € Τιμή Πώλησης 34,98 € -
ΙλιάδαΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,01 € Τιμή Πώλησης 18,90 € -
Η γέννηση της τραγωδίαςΚωδικός προϊόντος: 308636Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 11,45 € Τιμή Πώλησης 12,72 € -
ΠλάτωνΚωδικός προϊόντος: 98704Διαθέσιμο Κατόπιν παραγγελίαςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 23,00 € Τιμή Πώλησης 25,56 € -
Άπαντα 6 Πλωτίνος ΕννεάδεςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 30,96 € Τιμή Πώλησης 34,40 € -
Άπαντα 3 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 17,91 € Τιμή Πώλησης 19,90 € -
Άπαντα 1 ΠοσειδώνιοςΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 19,98 € Τιμή Πώλησης 22,20 € -
Άπαντα 20 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 13,95 € Τιμή Πώλησης 15,50 € -
Άπαντα 19 ΠροσωκρατικοίΕκπτωση -10%Τιμή psarasbooks 16,92 € Τιμή Πώλησης 18,80 €